DIGITALISM (DE) přivezou na Flédu premiéru nové desky

29. Říjen, 2016 Akce

Elektronický tandem Digitalism představí 16. listopadu na Flédě českou premiéru nového alba Mirage. Spolu s tanečně vyladěnějším zvukem zde němečtí new-raveoví následovníci Daft Punk uvedou i novou live show. Očekávanou desku inspirovanou fata morgánou a prchlivostí okamžiku vydala kapela po pětileté odmlce. Kromě čerstvých materiálů Digitalism na koncert chystají také barvitě vrstevnaté projekce a vizuální koláže.

digitalism-1

Digitalism na sebe strhávají pozornost především netradiční fúzí tvrzené elektronické muziky a indie-rocku. Jejich kořeny je možné hledat v tvorbě The Cure, Depeche Mode či Daft Punk, za jejich hudební souputníky lze považovat Justice, Klaxons nebo Hot Chip. „Přestože jsou Digitalism známí svým dance punkovým stylem, u posledního alba Mirage se víc zaměřili na house a tanečně laděné tracky. Duo dokáže posluchače vtáhnout do svého hudebního světa ráznými beaty a chytlavými melodiemi. Na Flédě Digitalism předvedou svou celosvětově úspěšnou live show, při níž plně vyniká jejich talent v práci s materiálem v reálném čase,“ přibližuje dramaturgyně klubu Fléda Marie Butula Cichá.

Dlouhé čekání na aktuální desku Mirage souvisí s nabitým koncertním programem obou členů. Ti se zároveň věnují i svým vlastním projektům. „Při práci na nové desce jsme si nedávali žádné deadliny. Neměli jsme žádné cíle, jak by mělo album vypadat. Prostě jsme začali dělat muziku a na konci bylo jasné, že právě takhle zní současní Digitalism,“ uvedl k novému albu člen tandemu Jence Moelle pro server bbmlive. Mirage je pestrou koláží dní, které uběhly od poslední nahrávky. Poctivé klubové otvíráky (Utopia) střídají chytlavé pohodovky (Indigo Skies), vrcholem desky jsou vrstvené skladby (Destination Breakdown), které poodhalují sílu taneční produkce Digitalism. Jako celek deska funguje hned na první poslech, její plastičnost a celkový dojem pak plně vynikne s doprovodnými projekcemi v živém provedení.

Německé elektronické duo Jens Moelle a Ismail Tüfekçi spolu vystupuje od roku 2004. Jence a Isi, jak si členové dvojce říkají, se potkali přístavním městě Hamburk, které se nezaměnitelně otisklo i do jejich taneční muziky. Hudbu Digitalism lze popsat jako loď, kterou od počátku omývají různorodé žánrové proudy od kytarovek, přes techno až po rave. I díky této barvitosti se Jence a Isi dostali pod křídla věhlasného elektronického labelu Kitsumé, kde vydávají své tracky například i Klaxons, Hot Chip, Cut Copy či Boys Noize. Po třech letech existence vydali Digitalism první album Idealism (2007). Další řadová deska I Love You Dude vyšla v roce 2011. V mezičasech projekt pravidelně zásobil fanoušky nespočtem úspěšných singlů, EP a remixů, které vyšly hned v několika kompilacích (Hands On Digitalism, Moshi, Moshi, DJ Kicks). Digitalism jsou však především uznávaná koncertní kapela. Svá živá vystoupení už stihli předvést na většině velkých festivalů včetně Coachelly, Szigetu nebo Lollapaloozy.

Ukázky

DIGITALISMDigitalism at SUMMER SONIC 2016  – youtube ukázka

DIGITALISM – Second Change (Live on KCRW) – youtube ukázka

DIGITALISM Utopia – youtube ukázka

 

DIGITALISM (DE), Fléda, 16. listopadu, 21:00

Facebook událost
PŘEDPRODEJ +VSTUPNÉ: 400 Kč (+ poplatky sítě) / 500 Kč na místě

  • CAFÉ ELEVEN, Dominikánská 11, otevřeno 8-22h
  • INDIES, Poštovská 2
  • cz
    cz

 

O klubu Fléda

Novodobá éra Flédy odstartovala po roce 2001, kdy vznikl v domě na Štefánikově ulici v Brně hudební klub. Od roku 2004 provozuje Flédu nový tým, který z místa vytvořil jeden z nejlepších hudebních prostor v České republice. Dramaturgie klubu představuje jak zavedené kapely, tak mladé umělce a progresivní hudební směry. V programu mají své pevné místo větší a produkčně náročnější koncerty zahraničních hvězd i skromnější a autentické přehlídky lokálních hudebníků. Kromě koncertů je Fléda stabilní scénou pro klubové noci Elektra a Vendeta i festival live elektroniky Echoes. Od roku 2001 se na pódiu Flédy vystřídalo více než 5 000 interpretů, jejichž vystoupení zhlédl téměř milion hudebních fanoušků. Klub je vybaven špičkovou zvukovou aparaturou od firmy d&b audiotechnik.

 

Kontakt

Veronika Duchoňová
PR & marketing manager
klub Fléda
+ 420 734 622 897
www.fleda.cz
pr@fleda.cz
www.facebook.com/fledaclub

www.instagram.com/fledaclub/