oaf logo

Pokud z kořene pepřovníku opojného, známého také jako Kava Kava, umějí obyvatelé západního Pacifiku vyrábět nápoj tišící bolest, nám v České republice postačí počkat si na stejnojmennou formaci, jejíž hudba navozuje podobné účinky.

Kapela ze severoanglického Huddersfieldu rozhodně nepatří mezi žádné novopečené střelce – svůj osobitý space/funk/dance/groove koktejl míchá už přes dvě dekády. Původně virtuózní fusion sestava s odchodem jazzového bubeníka Chrise Sykese přitvrdila a časem zakotvila ve vodách současného elektronického funku notně okořeněného breakbeatovou energií. Pokusy o seznámení soulu, blues a rocku s klubovou taneční hudbou představují i dnes neodolatelnou výzvu.
Kava Kava si s žánry pohazují ladně a lehce jak s žonglovacími balonky s pramalým zájmem o momentální módní záškuby.Právě proto jejich vibrující groovy nepodléhají korozi času.

Středobodem téhle party je frontman a jediný zakládající člen Pat Fulgoni. Vizáží trochu připomíná hardrockové vlasáče z post hippie éry, ale Patův hlas se přitom ozývá z nahrávek předního drum and bassového vydavatelství Hospital Records a o vokální part ho požádali třeba Zion Train, Gary Lucas nebo Jon Kennedy. Tvorbu kapely k dnešnímu datu zachycuje pět řadových alb a uslyšíme jí i v několika televizních seriálech (The Weeds, Dirt, John From Cincinnati a další) a počítačových hrách (Stoked, Tap Tap Revenge 3), ale Kava Kava je v první řadě skvělou koncertní kapelou, která si svou strhující show podmanila nejen Evropu, ale i USA, Čínu či Japonsko.

Kava Kava