Studenti oslaví jaro s Vypsanou FiXou a Polemic

Po úspěšném loňském startu studentských oslav ve Valmezu připravuje M-klub společně se studenty detašovaného pracoviště Vysoké školy báňské Ostrava ve Valašském Meziříčí druhý ročník Majálesu, který vypukne okolo 13. hodiny v sobotu 11. května na nádvoří zámku Žerotínů.

I když počasí v minulém roce Majálesu moc nepřálo, tak si premiéru festivalového ročníku Majálesu užívali všichni, co přišli se studenty vysoké školy oslavit máj a krásy studentského života. Díky tvrdé práci všech, jenž se na přípravách podílejí se je na co těšit i letos.

Letošní program nabízí dvanáct účinkujících, kteří se v průběhu sobotního odpoledne a večera prostřídají na hlavní scéně na prvním nádvoří zámku Žerotínů a na scéně v M-klubu. Těšit se tak můžete na pardubickou partičku Vypsaná FiXa, která to úderem jara vzala hopem a vyrazila hned na dvě turné zároveň. Tugedr Tůr s Mňágou a Žďorp už mají za sebou, ale u V+W Tour s Wohnouty ještě nějaký ten koncert zbýbá. Do Valmezu přivezou samostatný program, na kterém představí prozatím poslední desku Detaily i osvědčené hity.

Hlavní hvězdou ze Slovenska bude určitě ska kapela Polemic, která v dubnu na vyprodaném koncertě v Bratislavě pokřtila nové album HEY! BA-BA-RE-BOP, které obsahuje patnáct nadupaných hitů plných energie, a právě energickou show slibují i na vystoupení v rámci Majálesu. Společně s Polemic dorazí ze Slovenska ještě kapela Slobodná Európa a indie rockoví Lavagance.

Z domácích interpretů se kromě Vypsané FiXy představí také česká kytarová kapela November 2ND, která společně s nashvillským kytaristou Stevem Walshem přiveze reedici debutového alba Midnight Desert, alternativní pražáci Kill The Dandies!, kapela První Hoře, ostravští Vladimír Cirkus nebo The Unholy Preachers. Chybět ale nebude ani mezinárodní skupina CCTV Allstars, jenž má sídlo v Praze a právě v těchto dnech vydává druhou desku nebo místní Elektrïck Mann a Under the Surface.

Kromě hudebních vystoupení nebudou chybět ani zajímavé přednášky v divadelní kavárně. První se ujme BC. Jakub Říha, který zájemcům přiblíží téma Self-Managementu a druhé přednášky se zhostí pánové Michal Turek a Ondra Hegar, jenž představí téma Telemark – lyžování s volnou patou.

Nabídka Majálesu 2013 je více než pestrá a zaručuje skvělou zábavu, ke které si vás všechny dovolují pozvat studenti Vysoké školy a také organizátoři, protože bez vás diváků to nebude ono. Prodej vstupenek probíhá v Turistickém Informačním centru na druhém nádvoří zámku Žerotínů. Více informací získáte na stránkách mklub.kzvalmez.cz.

(smo)

MAJÁLES poster 4 print

Komentáře

Žádné komentáře.

Buďte první s vašim komentářem!

Přezdívka:

Email:

Homepage:

Váš komentář:

Přidat komentář

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.