Valašský špalíček představí Jaromíra Nohavicu i British Sea Power

Valašský špalíček 2013
Předposlední červnový týden, 20. – 22. června, se ve Valašském Meziříčí uskuteční 31. ročník multižánrového festivalu Valašský špalíček 2013, který slibuje velká jména domácí i zahraniční hudební scény. Hlavními hvězdami festivalu budou zajisté Jaromír Nohavica, British Sea Power, Mandrage, VETO či Princess Chelsea.

V předvečer hlavního programu Valašského špalíčku 2013 vystoupí v Amfiteátru v parku zámku Kinských český písničkář a bezesporu legenda našeho folku Jarek Nohavica, kterého bude na pódiu doprovázet skvělý polský akordeonista a klavírista Robert Kuśmierski. Jarek Nohavica uvede většinu svých nejznámějších písní a publiku neochudí ani o nové písně z nejprodávanějšího alba loňského roku – Tak mě tu máš.

Zahraniční hvězdou pátečního večera bude indie-kytarová kapela British Sea Power ze Spojeného Království, která se v České republice představila v roce 2004, a to díky spolupráci s Kateřinou Winterovou ze skupiny Ecstasy Of St. Theresa, ze které vzešla skladba A Lovely Day Tomorrow/Zítra bude krásný den v anglické i české verzi. Od vydání prvního alba British Sea Power, The Decline Of British Sea Power, uplynulo deset let. Na svém kontě mají celkem pět řadových desek (a dva filmové soundtracky), z nichž ta prozatím poslední vyšla na začátku dubna s názvem Machineries of Joy. Vzhledem k bohatosti tvorby kapely je schopnost ustavičně překvapovat a těšit své posluchače opravdu těžký úkol. Avšak i s novým albem kapela dokazuje, že ani v budoucnu nemíní ze svých standardů slevit. Pokud se do British Sea Power zaposloucháte, zjistíte, že jejich hudba není o určitých místech a opravdu ani o cestě. Místo toho se víc zajímají o energii a jedinečný smysl inspirace. Kritici přirovnávají jejich tvorbu od The Cure a Joy Division až k Pixies a Arcade Fire. British Sea Power tvoří šestice hudebníků z různých koutů Velké Británie, Yan Scott Wilkinson (vokály/kytara), Neil Hamilton Wilkinson (vokály, basová kytara), Martin Noble (kytara, klávesy), Matthew Wood (bicí), Abi Fry (viola, klávesy) a Phil Sumner (klávesy, kytara, kornet).

Na šesti scénách Valašského špalíčku 2013 se představí na padesát účinkujících a vystupujících domácích a zahraničních kapel, hudebníků, písničkářů, zpěváků a divadel. Těšit se můžete například na Mandrage, dánské VETO, Princess Chelsea z Nového Zélandu, Čankišou, Roberta Křesťana a Druhou Trávu, Accolective z Izraele, Cathy Davey z Irska, poláky Fair Weather Friends a Diver, Borise Carloffa, Please The Trees, Joe Black z británie, slováky ZVA 12-28 a Beňa & Radványi, Hangmás z Maďarska, divadlo Vosto5 a mnoho dalších.

Vstupenky na tento výrazný hudební svátek ve Valašské Meziříčí jsou v předprodeji od začátku dubna v Turistickém informačním centru nebo online na vstupenkovém portálu Kulturního zařízení vstupenky.kzvalmez.cz. Více informací se dozvíte na oficiálních stránkách Valašského špalíčku spalicek.kzvalmez.cz. Festival pořádá Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí za finanční podpory Ministerstva Kultury ČR, Fondu Kultury Zlínského kraje a Města Valašské Meziříčí.

(smo)

Komentáře

Žádné komentáře.

Buďte první s vašim komentářem!

Přezdívka:

Email:

Homepage:

Váš komentář:

Přidat komentář

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.