Putování nočním městem v rámci Meziříčské muzejní noci 2013

Dveře institucí ve Valašském Meziříčí se již po čtvrté otevřou účastníkům, kteří přijdou putovat městem v rámci celorepublikového festivalu muzejních nocí. Meziříčská muzejní noc 2013 odstartuje slavnostním zahájením v pátek 31. května v 18 hodin na I. nádvoří zámku Žerotínů. Každým rokem se k muzejní noci připojuje více subjektů, a tak i letos se mohou návštěvníci těšit na několik novinek.

Meziříčské noční putování bude zahájeno úderem šesté hodiny večerní a v Turistickém informačním centru bude pro každého poutníka připraven muzejníček na střádání razítek z navštívených organizací. Odevzdané muzejníčky se správným počtem razítek budou na konci muzejní noci slosovány o volné vstupenky. I letos máte možnost vyhrát volňásky na Valašský špalíček, celoroční vstupenky do Muzea regionu Valašska, vstupenky do Muzea Valašských strašidel či malou muzejní publikaci.

Z druhého nádvoří bude vyjíždět Noční expres neboli silniční vláček, jenž vás za symbolické celonoční vstupné proveze městem mezi jednotlivými institucemi. Všechny zapojené organizace si pro vás připravili speciální program, který v rámci muzejní noci budete moci absolvovat zadarmo. Již tradičně se do programu zapojuje Moravská gobelínová manufaktura, Galerie Kaple a Galerie Sýpka, Městská knihovna v Krásenské radnici, Evangelický kostel, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, Vrtule – svět her a poznání, Kostel sv. Trojice, Muzeum regionu Valašsko v zámku Kinských, T. J. Sokol či Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská, jež pro letošní rok zpřístupní nejen školní ateliérovou huť, ale i umělecké ateliéry – užité malby a designu skla. Nově se noční pozorování oblohy odehraje přímo v prostorách Hvězdárny Valašské Meziříčí a čerstvě se do Meziříčské muzejní noci připojilo Muzeum Valašských strašidel a ZUŠ Alfréda Radoka.

Zahájením Meziříčské muzejní noci se rozjedete také bohatý doprovodný program na I. Nádvoří zámku Žerotínů. Zde vystoupí Beata Bocek s pozvanými hosty, valmezácké a novojičínské seskupení bubenického kurzu na africké djembe KUBUKU, alternativní kapelka Koně a prase, elektroničtí Johavova kalhota či pražská indie popová kapela Holden Caulfield seskupená kolem frontmana Martyna Starého z projektu LUNO Emy Brabcové. V průběhu večera můžete na živo shlédnout tvorbu graffiti, které se ujme Jakub Tomanec, v prostorách Galerie Kaple zahraje a zazpívá Jan Hlucháň, Jiří Měsíc ve sklepení představí Píseň zamilovaného Misogyna a v salónku se uskuteční bubenický workshop skupiny Kubuku. Meziříčskou muzejní noci zakončí skupina Boca Fuego zbrusu novou ohnivou show na druhém nádvoří zámku Žerotínů.

Podrobný program jednotlivých zapojených institucí a další informace o muzejní noci naleznete na nových internetových stránkách věnovaných právě Meziříčské muzejní noci mmn.kzvalmez.cz nebo v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříč, kde budou k dispozici programové letáčky.

(smo)

Muzejní noc FINAL

Komentáře

Žádné komentáře.

Buďte první s vašim komentářem!

Přezdívka:

Email:

Homepage:

Váš komentář:

Přidat komentář

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.