Lily Allen vydává nový singl Hard Out Here

Lily Allen je velice známá zpěvačka dnešní doby, proslavená především písní Smile Většině lidí toto jméno něco říká. Proslavená je i velmi častou kritikou ostatních muzikantů bez vedlejších servítek. V této recenzi se zaměřuji na její nové album Hard out Here a především na prvotní singl z tohoto alba. 


 
Samotný singl Hard out Here mě uvádí do menších rozpaků, které přecházejí k nepochopení a zamyšlení, co tím chtěl autor říci. Slova „Don’t need to shake my ass for you ‘cuz I got a brain“ jasně vystihují, že nechce být hýčkaná panička. Lily Allen chce ukázat, že i žena dokáže být někdy chlapem a to dost schopným, a že se s ní nemá zacházet jak s kusem třesoucího hadru. Cítím v první sloce trochu feministický nádech, který mě u Lily Allen nepřekvapuje. V podstatě, když poslouchám refrén, je to hodně feministická písnička s ostrými názory a kritikou.
 
Použití vulgarismu potvrzuje má přesvědčení, že Lily Allen, nebude nikdy spadat do mé skupiny oblíbenců. Vulgarismy vnímám ve více podobách a všechny je rozlišuji. Jak je používá ona, zní agresivně 
až urážlivě, že se sami cítíte být tou „bitch“. Nejsem nadšená z celé písně a z textu. Hudba je pro dnešní nadšence diskotékových světů chytlavá. Při poslechu vidím, jak se na tanečním parketu vlní každé tělo. Bohužel, většina lidí nevnímá opravdový význam písně, mají jazykovou barieru, a tak se dál vlní v rytmu „A bitch, a bitch, a bitch bitch bitch „.Lily si dělá legraci z majetkových poměrů a vyplastikovaných modelín. Na dnešní dobu, působivé téma. 
 
Užívá se každé slovo písně a její hlas nezní vůbec zle. Úžasná zpěvačka, tanečnice a v jejích klipech i herečka. Uvidíme jak se album bude vyvíjet dál. A nezapomeňte : „Sometimes it’s hard to find the words to say I’ll go ahead and say them anyway Forget your balls and grow a pair of tits It’s hard, it’s hard, it’s hard out here for a bitch It’s hard (for a bitch, for a bitch) For a bitch, it’s hard It’s hard out here for a bitch“.

Tereza Berkyova

Leave a Reply