M2E: Tohle je přepadení!

Album ,,Tohle je přepadení!“ vyšlo 19.12.2014 jedné čtyř členné kapele M2E (dříve Minute to Escape) z Bruntálu.

Ta vznikla začátkem roku 2013 zpěvákem a baskytaristou Petrem Havlíkem, společně se zpěvákem a kytaristou Davidem Piňosem, kytaristou a zpěvákem Arnoldem Pavlíkem a Petrem Švidernochem, který je nesdílnou součástí bicí.

Nápad založit kapelu vznikl náhodně 26.ledna, kdy Petr Havlík (baskytara, zpěv) dostal menší roli ve videoklipu zpěváka a kytaristy Davida Piňose, krátce poté se přidali ostatní dva členové a kapela Minute to Escape byla na světě.

Od začátku se dala kapela spíš na anglickou tvorbu, kterou později však vyměnila za českou.

Krom hudebních soutěží, které v začátcích pomohly M2E v možnostech vyskytnout se na některých větších akcí, např: Brněnský Majáles, nebo Pražské pivní slavnosti natočili svůj první videoklip k písni Příběh.

Nahrávaní prvního CD: ,,Tohle je přepadení!“ trvalo dohromady celý rok , ale výsledek ve finále stojí za to.

CD obsahuje osm songů, všechny s českými texty, což je všeobecně pro posluchače lepší, pop-rockový styl zní na CD velmi dobře a kvalita hudebních nástrojů i zpěvu jde z nahrávacího studia BombJack znát.

Kapela se skládá z mladých, studujících hudebníků, kteří do svých textů vkládají z největší částí sami sebe, své pocity a motivace.

Především Ber, nebo nech být  je celým textem, řekla bych brána do vnitra kapely, jak se prezentují na pódiu, v rádiích, kdekoliv na veřejnosti. Jsou to stále oni a to dává celému CD kouzlo.

Podobně, jako v této písni projevují své názory a své představy o svých rozhodování, které nemůžou být úplně, jak by si přáli v songu Příběh.

Songy Dočasná, Naše cesty a Svět z balíčků karet mají v sobě romantiku, zasnění, touhu pro cíle, což je přitažlivý magnet hlavně pro ženské pohlaví.

Hudební přitvrzení, slova o upřímnosti a nečekaný chvilkový scream zpěváka z kapely Cocaine Party, v singlu Z plných plic by se dal nazvat experimentem, který naštěstí pro kapelu vyšel.

Song se tím nezkazil, jak by se mohl někdo příčiny screamu bát,naopak přidal písničce zajímavý obrat.

Nic není dokonalé, a proto i ,,Tohle je přepadení!“ má svou chybičku, tou se stala písnička Omámený, o opakovaném stavu způsobený alkoholem nemusí být přizpůsobený každému posluchači.

Naopak nejlepší třešnička se na CD ukrývá na posledním osmém playlistu song Pár vět, tentokrát oproti všech ostatních pomalý rytmus, procítěný text a emoce způsobil netradiční duet se zpěvačkou z All These Memories, její hlas v tomhle singlu zní mnohem jemněji a lépe než na živo.

Celkově první CD kapely hodnotím za velmi vydařené, věřím, že stačí každému jeden poslech k zamluvení svého oblíbeného z výběru osmi písní, výhodou a doporučením pro kapelu jsou další české texty a budu držet palce, aby druhé CD bylo stejně dobré a ohromené, jako ,,Tohle je přepadení!“.

Z deseti bodů dávám zasloužených devět.

Tea Bujáčková

Oficiální videoklip Příběh