Jako poslední se po hradeckém a pražském konal Majáles Brněnský a to ve čtvrtek 7. května. Již tradičně se tento open-air festival konal na Brněnském výstavišti, kde pořadatelé rozmístili celkem pět pódií. Počasí vyšlo na jedničku, sluníčko svítilo, a tak se lidé scházeli již v brzkých hodinách.

Celý program dne měl tu čest zahájit zpěvák Voxel ve třináct hodin, a odstartoval tak pro všechny příchozí zábavu pro zbytek dne. Zábavou nemyslíme jen pestrou porci muziky, ale také bohatý doprovodný program, jako volba krále Majálesu, Miss Majálesu atd.

Po Voxelovi to rozjely Rybičky 48, které přilákaly hlavně své specifické publikum.

Pro mě byla velkým překvapením skupina Jelen, o které jsem předtím ani nevěděl, že vlastně jejich písničky znám, zjištění, že ano pro mne tedy bylo milým překvapením.

V patnáct hodin a čtyřicet minut nastopil na hlavní stage všem asi dobře známý Xindl X, jen půl hodiny po něm už to rozjíždělo o kousek dál Sto zvířat a o půl páté UDG.

Kolem páté hodiny se začal areál dost zaplňovat, což je běžné, protože lidé končí v práci či školě. Prostory Brněnského výstaviště ale bez problému množství návštěvníků pojaly. Organizátorům se musí pochválit kvalitní zajištění toalet, kterých byl dostatek.

Patnáct minut po páté hodině už na hlavním pódiu přilákala dav lidí skupina Mandrage a hned po ní Michal Hrůza se svým velkým festivalovým návratem, který servíroval návštěvníkům hudbu až do osmé hodiny večerní.

Majáles se pomalu blíží ke konci a o třičtvrtě na devět nastupuje Tomáš Klus, jenž přilákal široké spektrum posluchačů.

Obrovskou masu lidí poté k hlavnímu pódiu přitáhla skupina Chinaski, která program celého Majálesu ukončila ve dvacet tři hodin a třicet minut. Nechyběl ani závěrečný ohňostroj.

Samozřejmě v Brně vystoupily i jiné skupiny, než ty, jež jsou zmíněné výše, ale díky množství pódií a krytí se časů jednotlivých interpretů si člověk musí vybrat, kdo je pro něj přednějsí.

Věříme však, že si diváci užily i hudební produkci ostatních, mezi které patří: What you want, Wolfarian, Polemic, Queens of everything, Vypsaná fixa, Wohnout, Skyline, Inekafe, Slza, Pipes and pints, No name, Prago union, Atmo, PSH, Marpo, Kontrafakt, Midi lidi, Smrtislav, Maggots, Acrew, Šroti, Minute to escape, Letrourou, nebo Rituály.

 

Pro hudebnistranky.cz David Alexa