Mladí hudebníci soutěžili v Kolíně.

14. července, 2015 Fotoreporty

V sobotu 11.7.2015 se uskutečnil v Kolíně 8. ročník TPCA BEAT FESTIVALU.
Hlavním posláním festivalu je podpořit začínající regionální kapely. Umožnit jim vystoupení na velké stage s profesionálním zvukem a před zaplněným amfiteátrem. A hlavně se snažit získat hlasy fanoušků. Protože šlo o festival soutěžní, odevzdaly skupiny to nejlepší co v nich bylo.  Každá dostala prostor na pět písniček. Každá z písniček měla pro vítěze cenu deset tisíc, protože hlavní cenou bylo padesát tisíc korun na pořízení profesionální nahrávky kterou věnovala přímo automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech s.r.o.
Uvedu soutěžící skupiny podle pořadí, které si vylosovaly.
INOSCULATION, INSIGNIE, NASTY RATZ, KRIMINALROMAN, NOVÝ HRÁBĚ, THE LIZARDS,
FLAT FLY a ALCHYMIE. Stylově byla soutěž napříč žánrovým spektrem. Od power metalu přes SKA, až po acoustic. Festival byl doplněn loňskými vítězi a i interprety z horních pater české hudební scény. První skupinu tvořili Crionic a výborná Bastilla. A ze známých interpretů to byl Kašpárek v rohlíku, Jaksi taksi, Th!s a o tečku za festivalem se postarala skupina Mňága a Žďorp.
Soutěž byla napínavá zejména pro skupiny INSIGNIE a FLAT FLY. Zatímco prvně jmenovaná vedla po celé odpoledne, tak druhá ukázala úžasný finiš. Po soutěžním vystoupení strhla jednoznačně vítězství na svou stranu.
Skupina FLAT FLY zvítězila a přijala z rukou prezidenta automobilky TPCA Kenta Koide symbolický šek na 50 000 korun. A další šek v hodnotě 50 000 korun získal pěvecký sbor Gymnázia Kolín. Jednalo o výtěžek ze vstupného, který byl do poslední koruny věnován na tyto účely. A aby toho nebylo málo z dalšího šeku se radovala 4. ZŠ Kolín s rozšířenou hudební výukou. Ta získala 13 000 korun ze vstupného plus výtěžek z prodeje festivalových triček a  doprovodného programu. Celkem našlo cestu na festival 5200 lidí.
TPCA Beat festival pořádá automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech s.r.o. ve spolupráci s městem Kolín. Myslím, že jim patří obrovské poděkovaní, jak za propagaci začínajících
regionálních kapel, tak za krásný den, s programem pro všechny, bez rozdílu věku.

Richard Karban