Nové album Tomáše Kočka & ORCHESTRU vyjde v dubnu

2. března, 2016 Články

Tomas_Kocko_2015_2

Práce na novém albu Tomáše Kočka & ORCHESTRU vrcholí. Pod názvem „Velesu“ vychází 29. dubna novinkové CD u vydavatelství Indies Scope. Ještě předtím ale kapela nechá okusit část nového materiálu posluchače na „Jarní nitce“. Tak nazvala skupina své miniturné, které zahájí v sobotu 12.3. v pražském Kaštanu.

Nová deska „Velesu“ je těsně před editací a mixem. A co o ni prozradil ten nejpovolanější, tedy Tomáš Kočko?

Na co se mohou fanoušci těšit, jaké bude nové album?
Přemýšlím, jestli by tohle naše nové album mohlo naše fanoušky nějak zaskočit (kromě várky nad očekávání parádní muziky samozřejmě;-)) Snad jen pro skalní fanoušky poetiky CD Horní chlapci, by už toto album mohlo být natolik vzdálené, že by ho nemuseli skousnout. Ale nechci předjímat. Těší mě, když vím, že lidi, kteří si nás našli na základě nových desek, nacházejí něco pro své uši i na našich prvních albech. Teď na jaře máme v Brně tradiční koncert zhudebněných básní Ladislava Nezdařila. Tam je kořen naší hudby. Pořád…

Jak probíhá natáčení, mění se ještě materiál, se kterým jste šli do studia?
Jak už to bývá, v průběhu natáčení doznala deska tu větších, tu menších změn. Některé hudební pasáže byly smazány, jiné přikomponovány. Kosmetickými úpravami prošly i texty. Myslím, že ty změny přispějí k větší ideové sepjatosti (vím, že to zní blbě, ale nějak teď nemůžu najít lepší výraz…), když už z vnitřní potřeby mícháme moravský folklór s metalem, junglovými rytmy a sypeme kořením world music. Nevylučuji, že i když nás trochu tlačí čas, do aranží ještě sáhnu.

V jaké fázi se teď aktuálně práce na novince Velesu nachází?
Zbývá nahrát pár sborových partů, jedny kontry, dva hlavní zpěvy a jde se míchat. Náš zvukový technik Broňek Šmid (byl s námi počínaje Poplórem u všech desek) tvrdí, že se na editování a mix vyloženě těší. A tak mu přejem (a sobě taky), ať mu to vydrží!

Více informací o přípravách nového alba a chystaných koncertech naleznete průběžně na webových stránkách http://kocko.cz/ nebo facebook profilu https://www.facebook.com/tomaskockorchestr.

Termíny Jarní nitky:
12.3. Praha – Kaštan / 13.3. Černošice – Club Kino / 14.3. Týn nad Vltavou – Městský dům kultury / 15.3. Březnice – Kulturní dům / 16.3. Kladno – Dundee Jam / 19.3. Havířov – náměstí Republiky / 20.3. Brno – Stará Pekárna

TKO_2015_foto_m
V případě zájmu o více informací nebo akreditace kontaktujte:

logo
Štěpánka Kubíčková
Kontra Production

e-mail: stepanka.kubickova@kontraproduction.cz
tel.: +420 774 486 659
web: http://www.kontraproduction.cz