GLADIATOR – 13

  • Datum vydání: 2014
  • Vydavatelství: AGENTÚRA DUNA

8/10

 

Třinácté album slovenských Gladiator je po pěti letech na světě. Ne, opravdu nečekejte návrat k tvrdému metalu, který tato pětice kdysi v 90. letech hrávala. To už je nejspíš navždy minulostí. Dodnes je tento fakt, že kapela tak výrazně změnila hudební styl, tématem různých diskusí na hudebních fórech i u nás.

Ale co, chalani z Nitry se rozhodli svobodně a hrají to, co je nejspíš víc baví. Mě osobně tyto poprockové věci také nevadí. Stejně jako nevadí fanynkám, kterých na koncerty chodí požehnaně.

Gladiator je takovou slovenskou podobou moravské Argemy. Občas mi silně připomíná i Haberův Team. Melodické písničky převážně o lásce, které by mohlo hrát každé rádio. Dnes ta česká občas hrají jejich největší hity, a to Pesničku o Medulienke, Raz tam v uličkách nebo Kúpim si pekný deň. Jenže nějak zapomněla, že od té doby Gladiator nahrál další alba, na kterých jsou další hity, a i tohle novinkové jich obsahuje pěknou řádku. Když nebudu počítat intro a outro, tak hned 11.

Takže pokud vám nevadí chytlavé songy nejen o lásce, jste Sám s ňou, chcete vědět, Na kom ti záleží, tak Stojí to za pokus stát se novým fanouškem této slovenské party. Bratři Miko a Maroš Hladký, Juraj Babulic, Tomáš Vereš a Petr Slamečka mě zatím nezklamali.

 

Petr Zavadilík

Publikováno se svolením redakce helpmusic.cz