Valašskomeziříčské kulturní léto se chýlí ke konci. Hudební tečkou prázdninových koncertů bude pořad vynikající cimbálové skupiny Cimballica. Toto všestranné hudební seskupení dokáže zahrát rockové hity, jazz, vážnou hudbu, filmové melodie, lidové písničky, dokonce i písně cikánské, ato všechno netradičním způsobem na strunné nástroje, obvyklé v lidových kapelách. Repertoár souboru je žánrově namíchán tak, aby se posluchači především dobře bavili. Koncert se uskuteční v Amfiteátru 27. srpna v 18. hodin. Vstup je zdarma.

Šestičlenná skupina mladých umělců z Brněnska se zaměřuje na široké spektrum folkloru, ale také na interpretaci světových evergreenů. Jejich zaměření zkrátka dokonale vystihuje slogan “tradiční cimbálka – netradiční repertoár”. Nejsilnější stránkou moderně zaměřené kapely jsou světové melodie z filmů Zorro, Sedm statečných, Pulp fiction, Titanic, Schindlerův seznam nebo Hříšný tanec.

Cimballica byla založena v roce 2010 a za poměrně krátkou dobu své existence absolvovala množství koncertů, včetně vystoupení ve Velké Britanii a Rakousku. V roce 2012 se skupina úspěšně prezentovala i v soutěži Česko Slovensko má talent.V neposlední řadě stojí za zmínku také loňská účast v televizní soutěži Polsko má talent.

Uměleckým i organizačním vedoucím formace, a také autorem všech aranží, je houslista Filip Prechtl. Dalšími členy souboru jsou Alena Řeháková housle, Jakub Varmuža viola, Jaroslav Vlasák viola, Alena Tokarová violoncello, Barbora Jagošová cimbál, Miroslav Tomeček a Marek Osička kontrabas.

Koncert svérázné skupiny Cimballica v meziříčském Amfiteátru slibuje opravdu nezapomenutelný zážitek. V případě špatného počasí se vystoupení přesune do sálu Kulturního zařízení. Přesun bude oznámen v dopoledních hodinách v den konání akce.

 

(rb)

Renata Bechná, Referent propagace, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, p. o.

Email: bechna@kzvalmez.cz

www.kzvalmez.cz