Všichni Svatí: Nová deska vznikla na kapelní dovolené!

Kapela, která se poslední dvě sezóny dostává do povědomí českého publika, vyráží na společné turné se skupinou No Name.  Všichni Svatí odehrají na jaře spolu s jednou z nejpopulárnějších slovenských skupin po celé České republice a části Slovenska. Koncertní turné bude navazovat na vydání jejich druhé studiové desky, která vyjde v půli března roku 2016. Deska vznikala ve spolupráci s producentem Gerrym Leonardem (producent Suzanne Vega, David Bowie nebo Čechomor) a Kevinem Killenem (Shakira, U2, Peter Gabriel) v holandském studii Wisseloord. Na naše otázky odpověděl zpěvák a textař Honza Dvořák.

Ahoj kapelo, objasníte nám hned na začátek váš zajímavý název?
Rádi. S názvem přišel bubeník, odvolával se na naše křestní jména – Jan, Marek, Petr, Tomáš a Šimon, což je přezdívka našeho klávesisty. Tak jsme to přijali. Navíc přežít nástrahy této doby z nás všech někdy tak trochu svaté dělá.

 

A jste věřící?
Někteří ano, jiní ne, ale žádné spory to nevyvolává.

 

Jak dlouho společně hrajete?
V této sestavě spolu hrajeme od jara 2012.

 

Pojďme se podívat na vaši novou desku. V krátkosti nám ji představte…
V září 2014 jsme odjeli na společnou dovolenou do Francie a Řecka, kam jsme si vzali nejnutnější nástroje a záznamová zařízení. Každý měl za úkol prezentovat svoje hudební nápady. Večery jsme navíc trávili jamováním, do toho se přiřítil Steve Bush – producent první desky. Nakonec to vlastně žádná dovolená nebyla, od rána do večera jsme hráli. Vznikly však základy dvaceti písní. V zimě 2015 je s námi přijel dodělat Gerry Leonard, mimo jiné autor a kapelník u Davida Bowieho.

 

Jak dlouho a kde jste nahrávali?
V květnu 2015 byla první nahrávací frekvence ve studiu Wisseloord v Holandsku, v září druhá. Celé nahrávání trvalo asi měsíc.

 

První singl z desky se jmenuje Jednou to skončí. Proč právě tato píseň?
Jednou to skončí proto, že to opravdu všechno jednou skončí.

V písni Jednou to skončí je slyšet i ženský hlas. Kdo je to? A máte na albu nějaké další hosty? 
Ženské hlasy na desce jsou dílem Ivy Marešové z Česka a holandské černošské zpěvačky, která si říká Erica Yong. Na perkuse hraje Jeroen de Rijk a zahrál si s námi i náš drahý přítel Karel Holas z kapely Čechomor.

Mám takový pocit, že kmotrů bude víc

Kdo se stane kmotrem desky a jaký bude křest? 

Mám takový pocit, že kmotrů bude víc, asi všichni, kteří nám s deskou nějakým způsobem pomohli – Karel Holas, Igor Timko a samozřejmě velký kormidelník, hlavní producent Gerry Leonard. Ještě měl dorazit zvukový mistr Kevin Killen, ale jeho syn si poranil nohu a on ho
musí denně mýt, takže nepřijede.

politika rozděluje a hudba spojuje

Jaro strávíte po boku slovenské kapely No Name, znamená to, že pojedete Česko-slovenské turné?
Ano, pojedeme společné Česko-slovenské turné. Jak je vidět, politika rozděluje a hudba spojuje. Kluci z No Name se zdají být velmi přátelští, tak se moc těšíme.

 

Kolik měst navštívíte?
8 měst, spousta cest.

Jitka Šnajdrová

Publikováno se svolením redakce helpmusic.cz