Brňané zahájí Studentský měsíc stavbou májky, vyrazí do ulic sbírat odpadky a program zakončí festivalem

Brňané zahájí Studentský měsíc stavbou májky, vyrazí do ulic sbírat odpadky a program zakončí festivalem

Už ve čtvrtek 5. dubna postaví studenti na náměstí Svobody májku, slavnostně tak odstartují takzvaný Studentský měsíc. Oslavy jara a studentského života během dubna oživí hned několik menších akcí, studenti vyrazí i do brněnských ulic sbírat odpadky. A to díky akci Studentské odpadkobraní. Majálesový měsíc vyvrcholí v sobotu 5. května na brněnském výstavišti jednodenním festivalem pod širým nebem.

Tradiční soutěž studentských kapel, volba krále a královny Majálesu či průvod vysokých škol spolu s hudebními hvězdami. Dubnový měsíc oslav odstartují brněnští studenti už ve čtvrtek stavbou májky na náměstí Svobody. Právě májka je symbolem začátku jarních oslav studentů. „Studenti vysokých škol se sejdou u Mendelovy univerzity v Brně a májku nazdobí všemi reprezentačními barvami univerzit. Pak vyrazí na náměstí Svobody, kde májku společnými silami postaví,“ popsal jeden z organizátorů Majálesu David Peštál. Při stavění májky budou také poprvé představeni kandidáti na Krále a Královnu Majálesu ze čtyř brněnských univerzit (VFU, VUT, MU a MENDELU).

I ty letos čeká novinka – Velká debata kandidátů na krále a královnu Majálesu. „Nově kandidáty čeká královská debata. Každý z nich totiž musí předložit projekt, jehož cílem je zlepšit nejen studentský život v Brně. I o tom tedy budou vzájemně mluvit,“ říká Peštál. Zvolený král a královna totiž navrhovaný projekt ve spolupráci s městem Brnem po zvolení přetváří z papíru do praxe. „Za poslední tři roky se zvoleným studentům ve spolupráci s Brnem podařilo poměrně hodně. Aktuálně například pracují na revitalizaci parku Hády, ze kterého se má výhledově stát největší park v Brně. Také se jim podařilo zřídit dvě nová pítka, což bylo cílem projektu Více míst s pitnou vodou. Jmenovat lze i vznik Student hubu či rozšíření otevírací doby v Moravské zemské knihovně v Brně,“ přibližuje Peštál s tím, že i letos kandidáti odhalí zajímavé návrhy. Studenty středních škol čeká volba prince a princezny.

Díky Majálesovému měsíci studentů mohou lidé nahlédnout například i do brněnského Studia Marta, kde se 23. dubna odehraje představení a své dveře Brňanům otevře též Klub na dráze, kde se bude konat akce Čarodějky na kole. Studenti se ale zúčastní i prospěšných akcí jako je třeba Studentské odpadkobraní. „Studenti vysokých škol vyrazí 12. dubna do brněnských ulic sbírat odpadky, loni se této akce zúčastnilo desítky studentů,“ říká Peštál. Studenty také čeká sportovní utkání, 18. dubna se totiž odehraje Majáles Futsal cup.

Všechny akce doprovodného programu mají Brňany naladit na hlavní den oslav, kterým je letos 5. květen. „V tento den vyjde z náměstí Svobody průvod tvořený kandidáty na Krále a Královny Majálesu, jejich družinami a dalšími studenty z jednotlivých univerzit. Průvodu se zúčastní i vybrané kapely. Z centra města se členové průvodu dostanou až na brněnské výstaviště, kde otevřou jeho brány a zahájí hlavní program festivalu,“ uvádí Peštál. Zahrají na něm kapely Rybičky 48, Mandrage, Tomáš Klus, Jelen, Lenny nebo například Majk Spirit. Na samotném festivalu zahraje i vítěz mezi studentskými kapelami. Toho si lidé zvolí už 10. dubna v brněnském klubu Eleven. „V soutěži bojují střední a vysoké školy. O tom, která kapela zahraje na hlavní pódiu Brněnského Majálesu rozhodnou přímo návštěvníci klubu skrze hlasování,“ vysvětlil Peštál.

O festivalu Majáles
Majáles je oslava jara a mládí, širší program oslav je prezentací studentských dovedností a hlavní den oslav tvoří tradiční majálesový průvod a velký open-air festival, na kterém se volí král a královna studentů. Brněnský Majáles 2018 je největší open air festival pro mladé na jižní Moravě. Hlavní den oslav se uskuteční v sobotu 5. května 2018 na brněnském Výstavišti.

Kompletní informace lze najít na webu www.brno.majales.cz.

 

Kontakt pro média:

Karolína Křenková

tisková mluvčí
tel.: 608 354 419
e-mail: mail@karolinakrenkova.cz

Nejlepší tribute bandy Rolling Stones, Led Zeppelin, AC/DC a Guns n’ Roses na jednom pódiu

Nejlepší tribute bandy Rolling Stones, Led Zeppelin, AC/DC a Guns n’ Roses na jednom pódiu

Čtrnáctý večer legend proběhne v pátek 3. 11. 2017 od 18 hodin, tradičně v brněnském Semilasse. Na akci vystoupí přední tribute bandy Rolling Stones, Led Zeppelin, AC/DC a Guns n’ Roses. Na návštěvníky tak čeká večer plný energického rock’n’rollu.

Po 8 letech se na Večer legend vrací revival Rolling Stones. V duchu slavné písně od Stones It’s Only Rock ‘n Roll (But I Like It) nabízí rockovou show s autentickým zvukem i představením ve stoneovských kostýmech. Kapela na Večeru legend oslaví již 20 let svého fungování.

Oblíbený tribute band Myst zahraje skladby Led Zeppelin z celé mozaiky jejich tvorby. Kapela, která je s Večerem legend neodmyslitelně spojena, se představí v brněnské premiéře s novým zpěvákem.

Po 5 letech se na Večer legend vrací AC/DC Bon Scott Memorial Band, který připomene nezapomenutelnou osobnost zpěváka skupiny AC/DC – Bona Scotta. Neuvěřitelně věrohodný hlas zpěváka Mirka Matušů spolu s precizní sólovou kytarou a rytmikou jsou poznávacím znamením této skupiny.

Ze Slovenska přijede tribute Guns n‘ Roses a po velkém úspěchu se na legendách objeví podruhé po rok a půl dlouhé pauze.

Vstupenky jsou k dostání za 250 Kč v předprodeji (v síti Ticketportal, SMSticket a v obvyklých brněnských předprodejích – KC Semilasso, Indies, v Domě pánů z Lipé), na místě budou stát 290 Kč. Vzhledem k obvykle vyprodané akci doporučujeme divákům využít předprodejní sítě.

 

VEČER LEGEND 14

 

  1. 11. 2017, od 18 hod, Semilasso

 

ROLLING STONES Revival Band Brno
LED ZEPPELIN Revival Myst
AC/DC Bon Scott Memorial Band

GUNS N’ ROSES Tribute Band Slovakia

 

Předprodej vstupenek: https://www.ticketportal.cz/Event/Vecer_legend_14

www.vecerlegend.cz

11. VEČER LEGEND

14 března, 2016 Akce, Brno
11. VEČER LEGEND

Večer legend spojí hudbu rockových hvězd na jedno pódium už pojedenácté. Na akci zazní výběr těch nejlepších revivalových skupin – Led Zeppelin, Queen, Guns N’ Roses a Pearl Jam. Koncert proběhne v brněnském kulturním centru Semilasso v pátek 8. 4. 2016 od 18 hodin.
“11. Večer legend přinese exkurzi rockovou historií. Představí vždy jednu z význačných kapel, jejíž vznik je spojený s danou dekádou minulého století”, sdělil organizátor koncertu Pavel Lojda. Za 60. léta to bude energická hudba Led Zeppelin, v 70. letech spatřila světlo světa jedinečná skupina Queen, 80. léta přivedla na svět bouřlivé Guns N’ Roses a vlna grunge v 90. letech zrodila dnes již legendární Pearl Jam. Návštěvníci si tak mohou poslechnout naživo to nejlepší ze čtyř dekád rocku v podání špičkových tribute bandů.
Revival Led Zeppelin The Myst jako jediná kapela vystupoval díky mimořádné přízni fanoušků akce na každém ročníku Večeru legend. Skupina Queenie v čele se zpěvákem Michalem Kluchem má za sebou desítky koncertů po celé Evropě a předvádí dokonale věrnou hudební i vizuální stránku koncertu Queen. “Letošní Večer legend představí také dvě na akci debutující kapely, vynikající Guns N’ Roses Tribute Band z Bratislavy a Pearl Jam Tribute Band The Fakers” doplnil Pavel Lojda.
Vstupenky jsou v prodeji za 250 Kč v KC Semilasso, obvyklých brněnských předprodejích a v síti Ticket portal. Na místě bude stát vstupenka 290 Kč. Kompletní informace a aktuality naleznete na www.vecerlegend.cz
Facebook událost: https://www.facebook.com/events/1647492238853219
Facebook profil akce: https://www.facebook.com/VE%C4%8CER-LEGEND-234924366560189/?fref=ts

VEČER LEGEND 11, 8.4.2016, od 18 hodin, Semilasso, Brno
4 DEKÁDY ROCKU
60s LED ZEPPELIN (MYST COVER BAND)
70s QUEEN (QUEENIE WORLD QUEEN TRIBUTE BAND)
80s GUNS N’ ROSES (TRIBUTE BAND BRATISLAVA)
90s PEARL JAM (TRIBUTE BAND THE FAKERS)

Kontakt pro další informace:
Pavel Lojda, Glanc Music
lojda@semilasso.cz
mob: +420 736 281 559
www.semilasso.cz, www.vecerlegend.cz

Markéta Irglová @ SONOCENTRUM, Brno 8. 11. 2014

12 listopadu, 2014 Brno, Fotoreporty
Markéta Irglová @ SONOCENTRUM, Brno 8. 11. 2014

Křest nového CD MUNA oskarové Markéty Irglové jsem si nemohl nechat ujít. První zastávka českého koncertování zpěvačky se odehrála opět v Brně (viz. můj článek na Brnovinkách –

křest CD Anar). Předskokanem byla indie zpěvačka s vlastními texty z Izraele Rosi Golan. Číst dál…

Bezobratři @ Vinotéka Tondy Bukovského, Brno, 9.6.2014

10 června, 2014 Brno, Fotoreporty
Bezobratři @ Vinotéka Tondy Bukovského, Brno, 9.6.2014

Volné hraní kapely Bezobratři ve vinotéce Tondy Bukovského. Kapela zahrála písně z nového alba Desátý den trní a přišlo i na starší kousky z alb BezCeler a BezObav.

Číst dál…

Iron Maiden @ Velodrom, Brno, 8. 6. 2014

9 června, 2014 Brno, Fotoreporty
Iron Maiden @ Velodrom, Brno, 8. 6. 2014

Druhou červnovou neděli se brněnská metropole stala centrem fanoušků Iron Maiden z širokého okolí – heavymetaloví matadoři zde sehráli svůj koncert v rámci turné Maiden England.

Číst dál…

Odchod legendy: Jaromír Hnilička v SONO CENTRU vystoupil na Jazzové mši

6 června, 2014 Brno, Fotoreporty
Odchod legendy: Jaromír Hnilička v SONO CENTRU vystoupil na Jazzové mši

Poslední vystoupení legendárního trumpetisty a bývalého člena orchestru Gustava Broma, Jaromíra Hniličky se konalo ve čtvrtek 5.června v Sono centru na Jazzové mši, aneb Jazz-thanasii.

Číst dál…

Helena Vondráčková oslavila 50 let na scéně i v brněnském Sono Music Clubu.

30 května, 2014 Brno, Fotoreporty
Helena Vondráčková oslavila 50 let na scéně i v brněnském Sono Music Clubu.

Jedna z nejslavnějších českých zpěvaček zavítala do Brna ku příležitosti letošního jubilea 50ti let na scéně.
Galakoncert se konal ve zbrusu novém brněnském klubu Sonocentrum a už po několikáté se jej podařilo naplnit. Sonocentrum upoutá svým vzhledem už zvenku a po příchodu dovnitř je vaše zaujetí ještě větší.
Na Helenu Vondráčkovou se přišlo podívat plno jejich příznivců všech věkových kategorií.

Číst dál…

Druhý fotoreport z Brněnského Majálesu!

13 května, 2014 Brno, Fotoreporty
Druhý fotoreport z Brněnského Majálesu!

Fotky z jedenáctého ročníku Brněnského Majálesu , který se uskutečnil 7. května 2014 na brněnském výstavišti, od Martina Krby.

Číst dál…

První fotoreport z Brněnského Majálesu

První fotoreport z Brněnského Majálesu

Jedenáctý ročník brněnského Majálesu se uskutečnil na brněnském výstavišti 7. května 2014. Festival začínal již o půl dvanáté průvodem z náměstí Svobody, kde pokáceli Májku. Samotnému festivalu předcházela řada doprovodných akcí pro širokou veřejnost.

Číst dál…