Pražský Majáles přílákal několik tisíc návštěvníků

Pražský Majáles přílákal několik  tisíc návštěvníků

Majáles je především oslava studentů a jara. Ten pražský vyvrcholil 28. dubna průvodem z centra do Letňan, kde se konal open-air festival.
Ten zahájil vítěz soutěže Krušovice Majáles Talents skupina HighLights. Další novinkou byla Slza, která vyhrála českého slavíka v kategorii objev roku  a jejíž zpěvákem je Hoggi, populární youtuber a zároveň herec v seriálu Přístav. Pak už podia plnila známá festivalová jména. Kuba Ryba s Rybičkami 48 hned z kraje festivalu rozezpíval publikum, aby ho poté předal kapele UDG. Na sousední Krušovice stage mezitím zahrála svůj set skupina Sto zvířat, která vystupuje už čtvrt století. Jelen a Xindl X v programu pokračovali a rozjetému publiku se to rozhodně líbilo.
Na Město Praha stage se mezitím vystřídali Skyline, Vypsaná fiXa a Wohnouti i s hostem Evou Pilarovou.
Třetí podium Fajn radio stage otevřel písničkář Voxel, ale pak už patřilo příznivcům rapu a hip-hopu. Atmo Music a Paulie Garand připravili fanoušky na vrchol těchto stylů. Tím bylo famózní vystoupení Marpa, Majka Spirita a uskupení Kontrafakt. Větší nálož této muziky už asi pořadatelé publiku připravit nemohli. Celý festival pak zakončilo výborné vystoupení kapely Horkýže slíže, které potešilo především rockové příznivce a koncert skupiny Kryštof s Richardem Krajčem.
Celkově šlo o velmi vydařenou akci.

Richard Karban & Tomáš Babický

Mezi ploty opět v květnu: největší český festival s charitativním přesahem se vrací k tradičnímu termínu

19 března, 2016 Akce, Praha
Mezi ploty opět v květnu: největší český festival s charitativním přesahem se vrací k tradičnímu termínu

Ve dnech 28. a 29. května 2016 se návštěvníci mohou těšit na více než stovku účinkujících na 14 festivalových scénách. Originální akci, která propojuje umění s lidskou sounáležitostí, tentokrát zahájí kapela Divokej Bill. Přijede Michal Hrůza, Sto zvířat, Mňága a Žďorp, Jaroslav Uhlíř, Vladimír Mišík, Lenka Dusilová, PSH, Pio Squad, Orion, Jan Potměšil, Tomáš Matonoha, Anna Polívková, Husa na provázku, Teatr Novogo Fronta, Minor a plejáda dalších muzikantů a divadelníků.
Hudební a divadelní festival Mezi ploty, který se každoročně koná na půdě Psychiatrické nemocnice Bohnice, se vrací k jarnímu termínu, na který byli jeho návštěvníci roky zvyklí. Festivalový areál se podobně jako loni rozdělí do několika oblastí s programem „šitým na míru“ různým typům návštěvníků.
Rodinná zóna
Největší plochu obsadí zóna se spoustou pohádek, her a uměleckých dílen, určená pro děti i rodiče. Vystoupí tu například Ondřej Ruml, DJ Mardoša, Pískomil se vrací, Sto zvířat a další hudebníci, kteří dokážou oslovit celou rodinu. A děti určitě rády uvidí třeba loutky Jů a Hele v nadživotní velikosti.
Alternativní zóna
Zážitek pro návštěvníky, kteří kladou důraz na svébytnost a vlastní styl, nabídne programová zóna s muzikanty jako Lenka Dusilová, Michal Prokop Trio, Never Sol a Květy.
Street Art Zone
Zejména pro středoškoláky a další mladé lidi bude připravena scéna s velkou dávkou rapu, hiphopu a příbuzných žánrů. K největším hvězdám budou patřit legendární PSH, Pio Squad, Smack nebo Orion.
Central Park
Na hlavní scénu před bohnickým kostelem, kterou organizátoři nazvali „Central Park“, protože se stane ústředním bodem pro setkávání všech návštěvníků, přijede řada všeobecně populárních umělců, například Divokej Bill, Sto zvířat, Michal Hrůza, Mňága a Žďorp, Fast Food Orchestra, Rybičky 48, Vladimír Mišík, Jaroslav Uhlíř a mnozí další.
Divadelní nabídka
Tradičně silná bude i divadelní složka festivalu. Na prknech bohnického Divadla Za plotem nebo na venkovních scénách zahrají divadla se slavnými hereckými jmény: Vršovické divadlo Mana s Janem Potměšilem, Divadlo LETÍ s Annou Polívkovou, Komediograf s Tomášem Matonohou, Vanda Hybnerová a Lucia Kašiarová, Husa na provázku, Minor, Teatr Novogo Fronta, Divadlo Continuo nebo Long Vehicle Circus.
„Všichni tito slavní umělci se rozhodli festival podpořit, protože chtějí spolu s námi měnit klima ve společnosti. Chtějí ukázat, že schopnost pomáhat si je něco normálního, něco, co nás jako lidi spojuje. Letošní Ploty vyrostly ze spolupráce mnoha hudebníků, divadelníků, odborníků, organizátorů, sponzorů… Jsou tedy společným dílem těch, kteří vědí, že lidská duše je něco velice křehkého a cenného,“ říká ředitel festivalu Robert Kozler.
Srdce zón a Oáza
Na „Plotech“ se umění snoubí se zájmem o problémy, které nás trápí, a proto se do akce zapojuje mnoho představitelů odborné veřejnosti. Součástí každé z programových zón bude takzvané „srdce zóny“, ve kterém se návštěvníci setkají s našimi předními psychology a dozvědí se, kde hledat pomoc s různými životními problémy.
Navíc vznikne ještě samostatná zóna Oáza, která poskytne prostor pro hlubší komunikaci s odborníky. Návštěvník se tu především seznámí s různými relaxačními technikami, které pomáhají uvolnit se a zvládat každodenní stres nebo přetlak z práce.
Na programu srdcí zón a Oázy spolupracují respektované organizace – Krizové centrum RIAPS, středisko Drop In, Poradna pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy, Triangl – centrum pro rodinu, Intervenční centrum a samozřejmě sama Psychiatrická nemocnice Bohnice.
DMS Mezi ploty
V souladu s duchem vzájemné pomoci pokračuje v rámci projektu Mezi ploty také veřejná sbírka se zprávami DMS. Výtěžek směřuje do Nadace BONA, která pomáhá psychiatrickým pacientům s návratem do běžného života.

Předprodej vstupenek v síti Ticketstream začne nejpozději 21. března 2016.
Podrobnosti o programu najdete na www.meziploty.cz, fotografie ke stažení na meziploty.cz/pro-media/.

Kontakt pro média:
Michaela Jurenová,
mi.jurenova@gmail.com
Tel. 720 759 161

Visací zámek v Praze – mažoretky, dechovka i striptérka

16 prosince, 2015 Fotoreporty, Praha
Visací zámek v Praze – mažoretky, dechovka i striptérka

12. 12. 2015 se konal v pražské Incheba areně koncert skupiny Visací zámek, kterým zakončila své turné Kristova léta. Série koncertů, kterými kapela oslavila 33 let na české resp. československé hudební scéně. Není bez zajímavosti, že Visací zámek hraje po celou dobu své existence ve stejné sestavě.
O úvod koncertu se postarala skupina Plexis, která už také mnoho let patří k matadorům české punkové hudby. Nesměly chybět hity jako Půlnoční rebel, Svět jsou jen bary, a nebo Už mi to kroutí nohy. Jako druhá v pořadí vystoupila slovenská punková legenda Slobodná Európa, také ona se setkala u návštěvníků koncertu s velikým ohlasem. Po skončení jejího setu zcela naplněná Incheba arena napjatě čekala na hlavní protagonisty večera.
J. Haubert vzal, jako král punkového království, otěže večera zcela do svých rukou. Návštěvníci koncertu se rozhodně nenudili. Kromě výborné muziky, kterou tvořily jak písně z nového alba Punkový království, tak všechny zásadní hity napříč celé tvorbě skupiny, si mohli zacvičit klasickou koncertní rozcvičku pod taktovkou Michala Pixy. O další zpestření večera se postarala dechová hudba Kolíňanka, která zahrála písničky Kanárek a Chtěl jsem mít kapelu ze samých pankáčů. Při obou písničkách předvedli na pódiu své umění mladé mažoretky. Na pódiu se objevila také striptérka, která za tónů písně Absolutní peklo skončila na kříži, který tvořil dominantu pódia. A o riff z legendární písně Traktor se postaralo kromě Visacího zámku i dalších deset hostujících kytaristů.
Celkově šlo o velmi vydařenou akci, při které se člověk výborně odreagoval od předvánočního shonu.
Richard Karban

Visací Zámek @ Lucerna Music Bar, Praha 1. 12. 2014

5 prosince, 2014 Fotoreporty, Praha
Visací Zámek @ Lucerna Music Bar, Praha 1. 12. 2014

Ve vyprodaném Pražském Lucerna Music Baru oslavila 1.Prosince své jubileum punková legenda skupina Visací Zámek. Skupina která už 32 let patří k vrcholu naší punkové scény.

Číst dál

Real Illusion, Fox Tail Rockets @ Na Půl Cesty, Praha, 5.10.2014

23 října, 2014 Fotoreporty, Praha
Real Illusion, Fox Tail Rockets @ Na Půl Cesty, Praha, 5.10.2014

Chytlavá italská rocková formace Real Illusion dorazila do Prahy v Café Na Půl Cesty předvedla skvělé výstoupení. Sekundovala jim domácí kapela Fox Tail Rockets.

Číst dál…

Hudební odpoledne na Střeleckém ostrově

30 září, 2014 Fotoreporty, Praha
Hudební odpoledne na Střeleckém ostrově

První ročník mezinárodního festivalu pro české i zahraniční studenty Be International Fest proběhl
dne 25. září 2014 v Praze na Střeleckém ostrově.

Číst dál…

Sedmý ročník Dne s policií! Mimo jiné vystoupili No Name, Rybičky 48 i Peter Nagy

12 června, 2014 Fotoreporty, Praha
Sedmý ročník Dne s policií! Mimo jiné vystoupili No Name, Rybičky 48 i Peter Nagy

Dne 8.6..2014 se v Praze na letišti v Letňanech konal VII.Den s policií v jehož rámci proběhl i hudební festival POLICE FOR PEOPLE

Číst dál…

Třetí fotoreport z Pražského Majálesu

Třetí fotoreport z Pražského Majálesu

Dne 30. 4. se konal desátý ročník Majálesu v Praze, tentokrát na letišti v Letňanech. Jakožto i minulý rok i tady musím mít něco extra, proto jsem se snažil dokumentovat mně neznámé kapely, atrakce a bavící se publikum. Jubilejní desátý ročník Majálesu se vydařil, nadšení diváků to dalo jasně najevo.

Číst dál…

Druhý fotoreport z Pražského Majálesu

Druhý fotoreport z Pražského Majálesu

30. dubna 2014 Praha ožila jubilejním desátým Majálesovým průvodem. Studenti pražských vysokých škol se předháněli v kreativitě úborů a svým veselím rozzářili průvod. Sice doprava občas kolabovala, ale dle výrazů řidičů jim to nikdo neměl za zlé. V Leňanském areálu výstaviště se vystřídala na jednotlivých stage špička našich rockových a populárních kapel, např. Tomáš Klus, Monkey Business, Ine Kafe, Mandrage, Xindl X a mnoho dalších kapel.

Číst dál…

První fotoreport z Pražského Majálesu

První fotoreport z Pražského Majálesu

Další zastávka z tradiční série Majálesů po Hradci Králové byla Praha. Festival byl přemístěn ze Stromovky do větších prostor v pražských Letňanech. Na jedenácti pódiích vystoupily špičky české hudební scény, například Tomáš Klus, Chinaski, Monkey Business, Mig 21, Skyline a plno dalších.

Číst dál…