Britská hudební ikona Arthur Brown přiveze na Valašský špalíček 2016 svůj bláznivý svět

Britská hudební ikona Arthur Brown přiveze na Valašský špalíček 2016 svůj bláznivý svět

Britská hudební ikona a král psychedelie Arthur Brown poctí svou návštěvou festival Valašský špalíček 2016 v malebném prostředí zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí. Britský rocker, jenž se stal průkopníkem nejen progressive rocku přiveze celou sestavu The Crazy World Of Arthur Brown. Valašský špalíček se uskuteční v datu 23. až 25. června 2016.

Ulítlý blázen Arthur Brown, zakladatel formace The Crazy World of Arthur Brown, se s věcmi nikdy příliš nemazal a nebral je vážně. A to mu zůstává dodnes. Stále využívá teatrálně dramatický vokální projev a ve svém divadelním bigbítu má hlavní slovo vizuální stránka jako pyrotechnické efekty, fosforeskující obleky či obličejové masky, kterými předznamenal glamovou éru Alice Coopera i kapely KISS.

Rádiovými étery zní dodnes nejznámější píseň skupiny The Crazy World of Arthur Brown – FIRE z roku 1970. Do svého repertoáru si ji vypůjčily hvězdy jako Ozzy Osborne, Die Krupps, The Prodigy i The Who, se kterými Brown několikrát spolupracoval. Arthur Brown je bezpochyby považován za průkopníka nejen progressive rocku a heavy metalu, ale zvláště pak koncepce pódiového vystoupení. Společně s jeho druhou kapelou Kingdome Come byli hlavní hvězdou rvního natáčeného ročníku festivalu Glastonbury v roce 1971.

Za celý život ovlivnil Arthur Brown generace hudebníků od KISS a Petera Gabriela, přes Marilyna Mansona či Roba Halforda až po Alice Coopera a Bruce Dickinsona. Jedno z prozatím posledních alb Voices of Love bylo kritiky skvěle přijato a Arthur byl magazínem Classic Rock titulován showmanem roku. Nejposlednějším počinem je deska Zim Zam Zim z roku 2013. Šestičlenná formace The Crazy World Of Arthur Brown přijede do Valašského Meziříčí ve složení Nina Gomniak – kytara, Jevon Beaumont – basová kytara, Robin O’Keeffe – bicí, Matt Guest – klávesy, Angel Flame – tanečnice a Arthur Brown – zpěv.

Valašský špalíček u nás patří mezi hudebními festivaly k nejstarším a zároveň nejosobitějším. V programu letošního ročníku organizátoři přehlídky dále rozvíjí úspěšný formát folk & beat festivalu a do podtitulu přidávají také blues. Dramaturgie připravovaného ročníku se ještě výrazněji zaměřuje na stylotvorné osobnosti, beatové hvězdy šedesátých let, významné rockové projekty let sedmdesátých. V průběhu tří dnů dále vystoupí například The Matadors, Ivan Hajniš, Pavol Hammel & Prúdy (Sk), Collegium Musicum (Sk), Fermáta (Sk), Hana a Petr Ulrychovi Javory Beat & Javory, Blue Effect & KYX Orchestra – Nová syntéza, Zelená pošta (Sk), Extempore – Velkoměsto, Markéta Irglová, Fiordmoss a zahájena bude výstava výstavou Psychedelia ve vizuální kultuře beatového věku 1962 – 1972 v Muzejním a galerijním centru.

Vstupenky na festival Valašský špalíček 2016 jsou v předprodeji k dostání na oficiálních stránkách festivalu http://valasskyspalicek.kzvalmez.cz, stránkách Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí www.kzvalmez.cz a v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí.

 


(smo#2016)

 

Ondřej Smolka, PR Manager, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, p. o.

Kontakt: tel. 739 470 291, email: smolka@kzvalmez.cz, www.kzvalmez.cz

Jarní jazz-bluesové dny na Malé scéně za oponou 2016

Jarní jazz-bluesové dny na Malé scéně za oponou 2016

Malá scéna za oponou připravila pro své příznivce a posluchače kvalitní hudby sérii koncertů Jarní jazz-bluesové dny. V komorním prostředí scény vystoupí v průběhu měsíce března Mika-Parker-Parker Trio, Justin Lavash, Eddie Martin Trio a Erich Boboš Procházka & Marek Wolf. V předprodeji je k dostání výhodná vstupenka na všechny koncerty za 400 Kč.
Po skvěle přijatém loňském formátu spojení dvou koncertů stejného zaměření na Malé scéně za oponou, se letos v březnu, počínaje čtvrtkem 3. a konče středou 23., rozhodli dramaturgové v nápadu Jarních jazz-bluesových dnů pokračovat. Zájemci se tak mohou těšit na čtyři zapojené koncerty a v předprodeji si pořídit speciální hromadnou vstupenku.
Jarní jazz-bluesové dny zahájí fenomenální americká rytmika Parker & Parker na svém dalším turné v triu, tentokrát s talentovaným polským kytaristou Szymonem Mikou ve čtvrtek 3. března. Následovat bude o týden později, ve středu 9. března, koncert blues-folk-jazzového kytaristy Justina Lavashe, který ve Valašském Meziříčí představí skladby s aktuálního alba Changing of Tides, na kterém spolupracoval s americkým producentem Ianem Keloskim.
Letošní jarní jazz-bluesové dny by se daly nazvat také mezinárodními, protože i dalším interpretem bude zahraniční host. Středa 16. března bude patřit kytarovému velvyslanci britského blues Eddie Martinovi, kterého ve skupině doplní slovenský baskytarista Peter Oberländer a český hudebník Tomáš Bobek Bobrovniczký na bicí. Bristolský rodák zasvětil svůj život blues a kromě interpretace klasických bluesových skladeb představí i vlastní tvorbu a publikum zaujme skvělou hrou na kytaru, foukací harmoniku a také zpěvem.
Posledním z koncertů pod hlavičkou Jarních jazz-bluesových dnů bude vystoupení fenomenálního slovenského harmonikáře Ericha Boboše Procházky a jeho kolegy talentovaného kytaristy Marka Wolfa ve středu 23. března. Erich Boboš Procházka je obrovským pojmem nejen na slovenské bluesové scéně. Spolupracoval ale také s řadou kolegů z jiných žánrů, například byl několik let instrumentální hvězdou kapely Richarda Müllera. Jeho duo s hráčem na elektrickou kytaru Markem Wolfem sahá daleko za hranice běžných bluesových dvojic.
V předprodeji je k zakoupení speciální vstupenka zahrnující všechny koncerty Jarních jazz-bluesových dnů za cenu 400 Kč, a to do prvního koncertu 3. března do 17:00 v Turistickém informačním centru nebo online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.
(smo#2016)

Ondřej Smolka, PR Manager, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, p. o.
Kontakt: tel. 739 470 291, email: smolka@kzvalmez.cz, www.kzvalmez.cz

Tata Bojs roztančili Valmez

Tata Bojs roztančili Valmez

V pátek 20. listopadu se ve velkém sále kulturního zařízení ve Valašském Meziříčí uskutečnil koncert kapely Tata Bojs.

Kapela přijela představit své nové písně z nové desky A / B. Zazněly i starší povedené kousky z dříve vydaných alb.

Zámecký sál byl téměř zaplněn již na předkapelu Fred Madison, indie kapelu z Valašského Meziříčí, od které jste mohli slyšet například songy Together, All Colors are white, nebo Best friends.

Po krátké přestávce, kdy se návštěvníci koncertu mohli občerstvit, nebo koupit CD, nebo merchandise předměty následovalo vystoupení Tata Bojs. Kapela roztančila publikum, které vystoupení po každé písni oceňovalo silným potleskem. Zazněly songy z nové desky A / B i starší povedené kousky.

Koncert byl výborný a rád si Tata Bojs opět (nejen) naživo poslechnu. Díky!

Tomáš Babický

Valmez 2015

Valmez 2015

Ve Valašském Meziříčí se konal čtvrtý ročník festivalu, vyhrazeném pro meziříčské kapely Valmezfest. Formát nebe/peklo byl tradičně i letos, ve sklepení M-klubu jste tedy mohli slyšet drsnější kousky např. v podání Secrets of Separation, kteří letos vydali debutové EP Obscuration a na festivalu natočili live videoklip (ve kterém se asi najdu, uff). Dále se na rockové a metalové scéně vystřídaly kapely Jam club Special, Harom, Black Adder, Punkhart, Artificial Life a Itai.

Ve velkém sále odstartovala festival skupina Ajajaj houslistky Aleny Jelínkové (dříve členka kapely The Dust), poté zde zahrálo nové hudební uskupení Fred Madison, písničkář Jan Hlucháň, kapely Drtikol, Docuku, The Dust a Houby.

Festival určitě stál za to a těším se na další ročník.

Tomáš Babický

Valašský Špalíček ve znamení folku a beatu

Valašský Špalíček ve znamení folku a beatu

Již tradičně je předposlední červnový víkend ve Valašském Meziříčí ve znamení festivalu Valašský špalíček. Návštěvníci mohli vidět a slyšet hudbu mnoha mezinárodně uznávaných umělců. Letošní ročník, který dostal podtitul Folk & Beat Festival 2015 nabídl na třicet účinkujících z osmi zemí světa.
Festival otevřelo vystoupení kapely Etc… Vladimíra Mišíka, která letos slaví 40. narozeniny. Ve stejném duchu následovaly i další dva dny. Zavzpomínat na zlatou éru české beatové hudby tak mohli návštěvníci při vystoupeních Michala Prokopa & Framus Five, Michala Poláka z brněnské kapely Synkopy 61, nebo Karla Kahovce se skupinou George & Beatovens. Nemohli chybět ani slovenští umělci, zpěvák Pavol Hammel, kytarista Peter „Bonzo“ Radványi, či klávesový mág Marián Varga. Vystoupil také houslista Jan Hrubý, který zde koncertoval s Michalem Prokopem i se svou skupinou Kukulín.
V sobotu vystoupila britská rocková legendy The Pretty Things, která doslova ovládla scénu na I. zámeckém nádvoří a návštěvníkům nabídla devadesátiminutovou přehlídku nestárnoucích hitů. Jako vždy do Valmezu zavítali také irští hudebníci. S výborným emotivním vystoupením se představil Duke Special s bubeníkem Chipem Bayleym, poprvé zde zahrál dublinský písničkář Dylan Tighe a o půlnoci všechny roztančilo vystoupení dublinského projektu I’m Your Vinyl producenta a multiinstrumentalisty Kena McHugha.
V úžasné atmosféře M-klubu se linul také páteční bluesový večer se vzpomínkou na zesnulého kytaristu B. B. Kinga. Poctu bluesovému králi složili slovenští muzikanti Dura Turtev a Ivan Tomovič, Trio Deep in Blues Silvie Josifosky, Peter „Bonzo“ Radványi s Ľubošem Beňou i americký bluesman David Evans. Celý program zahájil Luboš Andršt, jediný český muzikant, který s B. B. Kingem hrál na koncertě. Sobota pak patřila alternativní hudbě v režii společnosti Indies Happy Trails Records.
Z meziříčských kapel jste mohli vidět skvělé vystoupení Mňágy na závěr prvního festivalového dne a sobotní program zahajíly kapely Ciment a Docuku. V M-klubu představila nové skladby Lucie Redlová a celý festival v neděli nad ránem zakončila mladá valmezská kapela The Dust
.
Valašský špalíček se mi moc líbil a těším se na další ročník.
Tomáš Babický

Arakain a Lucie Bílá vyprodali ve Valašském Meziříčí S-klub!

Arakain a Lucie Bílá vyprodali ve Valašském Meziříčí S-klub!

Dne 8. dubna 2015 se v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí odehrál další z koncertů společného turné kapel Arakain a Lucie Bílé.

Číst dál

Jan Hlucháň + Silent Forms + Secrets of Separation @ Lira Music Bar, Valašské Meziříčí 13. 12. 2014

Jan Hlucháň + Silent Forms + Secrets of Separation @ Lira Music Bar, Valašské Meziříčí 13. 12. 2014

Tuto sobotu v Liře zahrál Jan Hlucháň za doprovodu houslisty Radka Gerly a akustické kytary v podání Jakuba Pavelky. Nechyběly známé songy, jako Sanitka, Lítám, nebo Cestující a došlo i na nové písně z Honzovy tvorby, např. Anděl. Energické vystoupení v akustickém podání vzbudilo silný dojem a lidé si to patřičně užili.

Číst dál

Valmez 2014 @ M-klub, Valašské Meziříčí 11. 10. 2014

Valmez 2014 @ M-klub, Valašské Meziříčí 11. 10. 2014

Fotoreport z třetího ročníku festivalu Valašskomeziříčských kapel, který se uskutečnil dne 11.10.2014 v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí.

Číst dál…

Blue Effect @ M-klub, Valašské Meziříčí 25. 10. 2014

Blue Effect @ M-klub, Valašské Meziříčí 25. 10. 2014

Fotografie z výborného koncertu kapely Blue Effect, který se uskutečnil dne 25. října 2014 v M-klubu ve Valašském Meziříčí.

Číst dál…

Lake Malawi na Gulášfestu

Lake Malawi na Gulášfestu

Vystoupení Lake Malawi v sobotu 19.7.2014 ve Valašském Meziříčí na Gulášfestu.

Číst dál…